Prípravka MSK Malacky už aj medzinárodne, Bilkovičová si podmanila Havířov

V nedeľu 11.8.2019 začal v Senci 27.ročník Medzinárodnej série turnajov detí a mládeže „SATELLITE TOUR“ (Senec, Havířov, Hluk).

Na tomto kvalitne zastúpenom turnaji nechýbali ani hráči MSK Malaciek. Prvú medzinárodnú skúsenosť si z chlapcov vyskúšal Oliver Sloboda a z dievčat Paulína Godányová. Títo napredujúci prípravkári zbierali po prvý krát skúsenosti s hráčmi z Čiech, Nemecka, Rakúska či už aj zo Slovenska. Na prvý postup zo skupiny však ešte nedosiahli. Prvý krát nás reprezentovala aj Ivana Čermáková, ktorá k nám prišla v lete z Moravského Sv. Jánu. Ivane sa podarilo postúpiť v mladších žiačkach medzi 32najlepších.

14.8.2019 sa konal druhý turnaj zo série Satellite Tour 2019 v Havířove, kde sa zúčastnila Sára Bilkovičová

Po týždňovom sústredení vo Frýdku Místku vstup do novej sezóny našej hráčke vyšiel výborne, Sára tento turnaj zahájila krásnym víťazstvom – 1.miesto v kategórii staršie žiačky, gratulujeme!

Sáru si naši českí susedia všimli a oslovili ju aj na kategóriu družstiev, ktorá sa hrala hneď na budúci deň. Spojené družstvo spolu s Nelou Hanákovou (Havířov), Karolínou Jaroňovou (Sparta Praha) a s našou Sárou Bilkovičovou ovládlo túto kategóriu a tešili sa zo zisku zlatej medaily.

17.8.2019 sa konal posledný turnaj v moravskom mestečku Hluk, ktorý patrí k najobľúbenejším, či už kvôli polohe alebo aj hráčskej návštevnosti k najlepším. Naši najmenší Paulína, Oliver opäť bojovali čo im sily stačili, ale ani tento krát v silnej konkurencii neuspeli. Smolne sa k nim pridala aj Ivana, keď vyhrala len jeden zápas v skupine a dva v koncovkách prehrala. 

Pre MSK Malacky zostalo už len posledné želiezko v ohni a to Sára. V skupine si počínala suverénne, kde súperkám nedala žiadnu šancu, následne ju čakal KO systém. V prvom kole prešla cez súperku s Ústí nad Labem, v druhom kole ju čakala súperka zo Sparty Praha a nasledoval zápas o finále. Tento však bol už nad jej sily a súperka z Topoľčian postúpila do finále, ktoré sa jej podarilo neskôr aj vyhrať. Sára vybojovala pekné 3.miesto v kategórii staršie žiačky, srdečne gratulujeme k dosiahnutým úspechom a ďakujeme každému za vzornú reprezentáciu klubu.