Tréner Jančí spokojný

9.11.2019

Tréner Vladimír Jančí bol právom pyšný na svojich zverencov z prípravky Mateja Tekera a Paulíny Godányovej po ich vystúpeniach na 2.Slovenskom pohári mládeže najmladších žiakov v Záhorskej Bystrici. Na celom turnaji sa zúčastnilo 86 chlapcov a 44 dievčat. Matej (127.miesto v SR rebr.) podal výborný výkon, keď v 5-člennej skupine vyhral všetky zápasy, porazil aj slovenskú 24-ku Filipa Stavára a postúpil ako prvý zo skupiny. Tento post mu v K.O systéme prisúdil v prvom kole voľný žreb a dostal sa medzi 32 najlepších najmladších žiakov. Tu podlahol Tomášovi Biksadskému 3:1, celkovo Maťko obsadil 25-32.miesto.
Paulinka (39.miesto) odohrala 4-člennú skupinu, s bilanciou 2výhry a 1prehra, postúpila do K.O systému z druhého miesta medzi 32 najlepších najmladších žiačok. Tam v prvom kole po náročnom boji porazila slovenskú 18-ku Sofiu Kohlerovú 3:2 a prehrala až s neskoršou bronzovou medailistkou Luciou Čižlákovou 0:3, celkovo obsadila 13-16.miesto.
Obrovská pochvala patrí obom našim hráčom a tešíme sa z ich napredovania!